DRONUN FAYDALARI

En kısa haliyle ‘uzaktan kontrol edilen, pilotsuz hava aracı’  Drone tabir edilen sistemler günümüzde kullanım alanı yayğınlaştı. Arama kurtarmada  girelmesi uzun süren alanları 1 metre irtifaya kadar inerek tarayabilen aynı zamanda polis ve askerlerimizin bu minik araçları istihbarat kaynağında kullanımı gibi yangın önelme keşif ve cankurtarma için teknolojinin vazgeçilmezi olan dronlar  gelişmeye devam ediyor.

DRONUN ZARARLARI

     Dron kullanımın zararlarını ateşe benzetmek doğrudur. ateş yemegimizi pişirir bizi ısıtır. Tabiki doğru kullanılmadığında  ateşin yakıcı etkileri yaşarız . Drone  da bu benzetmeyle fayda gösterdiği tüm alanlarda gözleme ve gözetleme alanlarında gözetlenen kişi için olumsuz sonuçlar çıkartabilir. Bu dronelara  kötülemek için yeterli bir neden değildir. Faydası olduğu kadar zararı da olabilir ama bu sistem geliştirilerek ,kanunlarla insanlar korunarak  zararlarının önüne geçmek mümkündür.  Drone kullanımını yasaklamak çözüm ve çare olamamalıdır. Bunun en güzel örneği silah taşıma ruhsatı, Drone kullanımında mantık buna benzer olmalıdır. Lisans veya ruhsatla drone kullanıcısı belirli izinlerle cihazını kullanmalıdır. Düşünsenize silah öldürücü yaralayıcı ama taşıması belirli izinlere bağlı. Sizce silah taşımayı kökten yasaklamanız silah taşınmasının önüne  geçebildi mi veya geçebilir mi ? Teknolojiden saklanmak mümkün değildir. Bunu unutmayın. Uydular dünyanın dışından belirli bir noktayı görüyor. Fotoğraf makinaları 5 km den bir kareyi netleyebiliyor. O halde sizde teknolojiden kaçmayın.

Havadan çekimde DJI firmasının karşısına yeni rakipler çıkmaya devam ediyor Alto Drone adı verilen yeni drone kamerasının alta ve üste takılma ile başarılı gimpal sitemiyle DJI firmasını korkuttu tartışmasız sektör lideri olan DJI zoom yapamayan yagın modellerinde varyasyon yükselterek zoom ve uzakton kontrol sistemlerinde gelişmeler geçti. 1 mart tarihinde daha sağlam bir modelle piyasaya hazırladığı modelin daha sert malzemeden yapılmış start düğmeleri üstte alınmış ,çarpışma önleyici sensörlerle daha güvenli ve inspare phantom 3 arası bir modeli çıkartıyor.
Havadan çekim firması olarak yakın zamanda filomuza alta dronu da katıp hizmete geçireceğiz.